Lenovo ThinkPad T14 to najnowsza seria ultrabooków następujących po generacji T490. Osoby zapowiadające tego laptopa nazywają go solidnym narzędziem dla doświadczonych i wymagających specjalistów. Nowe laptopy będą jeszcze dłużej pracować na baterii, wyposażone zostaną w ultraszybkie dyski SSD, nowoczesną łączność oraz wytrzymałe obudowy w kolorze czarnym.

Lenovo ThinkPad T14 – Co dostaniemy i w jakiej cenie?

Lenovo ThinkPad T14 to najnowsza seria ultrabooków następujących po generacji T490W momencie premiery ThinkPad T14 będzie wyposażony w kilka kluczowych komponentów, które pozwolą bezproblemowo i bez najmniejszego dyskomfortu pokonywać przeciwności codzienności. Laptop będzie pracował na systemie Windows 10 od Microsoftu – w edycji Home lub rekomendowanej Pro. Spodziewajmy się zestawu portów USB-C, USB-A, HDMI, czytnika kart microSD, wejścia na słuchawki/mikrofon, złącza Ethernet oraz Thunderbolt.

W kwestii komponentów możemy mieć pewność, że w środku znajdziemy procesor Comet Lake, zintegrowaną kartę grafiki oraz do 48 GB pamięci RAM. Jako że T14 to ultrabook to musimy pamiętać, że nie ma możliwości demontażu dolnej klapy i wymiany podzespołów na inne. Pomimo tych ograniczeń możemy liczyć na niezawodność i nieopóźnioną odpowiedź w trakcie otwierania/obsługi aplikacji. Wspomniane cechy zapewni szybki dysk SSD NVMe PCIe o pojemności 256 – 2048 GB.

Ważny jest także wyświetlacz – przekątna 14-cali dostępna będzie w dwóch rozdzielczościach – FHD i WQHD. Pierwsza z nich będzie odpowiedzią na potrzeby osób korzystających z komputera w codziennych zadaniach, do przeglądania internetu czy wykonywania zadań związanych z arkuszami kalkulacyjnymi. Drugi typ swoją rolę spełni przy pracy kreatywnej, gdzie zawodowo korzysta się z aplikacji do tworzenia graficznego.

Jeśli mowa o cenach to jeszcze nie do końca wiemy, ile T14 będzie kosztować. Producent nie udzielił takiej informacji wraz z zapowiedzią. Bazując na sytuacji z poprzednich lat możemy szacować, że ceny na starcie nie przekroczą 6 – 7 tysięcy złotych. Przy zakupie opcjonalnie będziemy mieć szansę pokusić się o nowoczesną łączność globalną oraz moduł NFC.

People obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com