Każdy entuzjasta sprzętu IBM dystrybuowanego przez Lenovo wie, że co roku może spodziewać się nowej odsłony kultowych notebooków ThinkPad. W najbliższym czasie światło dzienne ujrzy nowy Lenovo Thinkpad T14s z 14nm procesorem Comet Lake, zaskakująco cienką obudową i 14-calowym ekranem. Model dzięki pojemnej baterii oraz licznym zabezpieczeniom sprawdzi się w przypadku osób podróżujących i tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają elastyczność.

Seria Lenovo ThinkPad T w nowej odsłonie

Każdy entuzjasta sprzętu IBM dystrybuowanego przez Lenovo wie, że co roku może spodziewać się nowej odsłony kultowych notebooków ThinkPad.Dotychczas chiński producent notebooków laptopy z serii ThinkPad T oznaczał dłuższym numerkiem np. T380, T480, T490. Wnioskując po przeprowadzonych w ostatnich latach zabiegach możemy spodziewać się zmiany oznaczeń na następny rok. Przypuszczamy, że zgodnie z panującym trendem najnowsza odsłona w celu ułatwienia będzie oznaczona krótszym numerkiem. Najnowsza generacja będzie cechować się wyższą wydajnością, dzięki czemu uzyska zdolność do przetwarzania jeszcze bardziej złożonych obliczeń.

Co znajdziemy w środku T14?

Przede wszystkim niskonapięciowy procesor od Intela 10. generacji – Comet Lake w 14nm procesie technologicznym. Do wyboru będziemy mieli jeden z dwóch mobilnych układów scalonych: Intel Core i5-10210U lub i7-10510U. Na płycie głównej obok procesora znajdzie się pamięć RAM DDR4 o taktowaniu 2600 MHz – w ilości do 32 GB. W zestawie otrzymamy zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics i  dysk SSD w dowolnym rozmiarze z ograniczeniem do 2 TB. W związku z tym ultrabook posiądzie pełne wsparcie dla łączności Thunderbolt 3 czy Wi-Fi 6.

Porty i zabezpieczenia niezbędne do codziennego użytku

Lenovo to marka znana ze swojego specjalistycznego podejścia do walorów użytkowych swoich ultrabooków. W ThinkPadzie T14 na co dzień wspierać będą nas: funkcje uwierzytelniania Fast Online Identity, moduł dTPM 2.0, zasłonka ThinkShutter, PrivacyGuard, gniazdo Kensington oraz opcjonalnie dotykowy czujnik linii papilarnych. Choć obudowa ma niewielkie wymiary to producent po stronie zewnętrznej zdołał umieścić 2 x USB-A, 2 x USB-C, I/O audio, HDMi 1.4 oraz gniazdo kart microSD.

Business obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com