Zapewne wielu użytkowników miało kiedyś sytuację, w której niemożliwe okazało się zainstalowanie nowego programu bądź gry, ze względu na niewystarczającą ilość wolnego miejsca na dysku. Jest to dość problematyczna kwestia. Co robić w takich sytuacjach? W jaki sposób zwiększyć ilość dostępnej pamięci? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zwolnij pamięć z aktualnego dysku

Zapewne wielu użytkowników miało kiedyś sytuację, w której niemożliwe okazało się zainstalowanie nowego programu bądź gry, ze względu na niewystarczającą ilość wolnego miejsca na dyskuJednym ze sposobów na zwiększenie ilości wolnej pamięci jest po prostu jej zwolnienie. W jaki sposób tego dokonać? Warto rozpocząć od usuwania przestarzałych programów, które są przez nas używane bardzo rzadko. Podobnie postąpmy z grami, plikami muzycznymi, filmami czy ze zdjęciami. Warto przeskanować również swoje urządzenie programem antywirusowym. Zdarzają się sytuacje, w których złośliwe oprogramowanie sztucznie zajmuje naszą pamięć. W takich sytuacjach powinniśmy możliwie najszybciej pozbyć się szkodników. Alternatywnym rozwiązaniem (prawie zawsze skutecznym) jest sformatowanie dysku. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to bardzo poważny proces, bowiem usuwa wszystkie dane (razem z systemem operacyjnym).

Zdecyduj się na zakup drugiego nośnika danych

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie usunąć więcej danych, a dysk twardy HP ProBook 640 G8 z kuzniewki.pl nadal jest przepełniony, warto zastanowić się nad zakupem drugiego nośnika danych. Do wyboru mamy zarówno te wewnętrzne, które wymagają rozebrania obudowy, jak i te zewnętrzne, które podłącza się do USB, ale są mniej praktyczne. Nie możemy zapomnieć o tym, że wyróżniamy dyski twarde typu SSD i HDD. Te pierwsze wyróżniają się ponadprzeciętną prędkością zapisywania i odczytywania danych, jednak ich cena jest wyższa. Zupełnie odwrotnie wygląda to w dyskach HDD, które są tańsze, jednak wolniejsze. 

Zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com