Lenovo ThinkPad P53 jest notebookiem stworzonym z myślą o użytkownikach poszukujących wydajnej i mobilnej stacji roboczej, która nie zawiedzie nawet w przypadku najbardziej wymagających zadań. 15,6-calowe urządzenie to nie jedynie potężne podzespoły. Lenovo postanowiło również odświeżyć design komputera. 

Lenovo ThinkPad P53 – cieńszy, lżejszy i mocniejszy

Nowy ThinkPad P53 to konstrukcja wyposażona w dotykowy ekran 4K OLED o przekątnej 15,6-cala zaopatrzony dodatkowo w technologię Dolby Vision HDRNowy ThinkPad P53 to konstrukcja wyposażona w dotykowy ekran 4K OLED o przekątnej 15,6-cala zaopatrzony dodatkowo w technologię Dolby Vision HDR (więcej).

Odwzorowanie kolorów, a także jasność ekranu (400 nitów) sprawiają, że komputer może być wykorzystany do pracy z grafiką, np. przy obróbce zdjęć.

Jeśli chodzi o obudowę urządzenia, to została ona odchudzona, a całość waży około 2,45 kg. Konstrukcja notebooka jest więc poręczna i bez problemu możemy ją przemieszczać z miejsca na miejsce.

Podzespoły napędzające Lenovo ThinkPad P53 to wysokiej klasy CPU oraz GPU (więcej danych: https://www.kuzniewski.pl/k4553,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p53.html), a wszystko to uzupełnia potężny zapas pamięci RAM.

Specyfikacja Lenovo ThinkPad P53

Procesory umieszczone w Lenovo ThinkPad P53 to jednostki Intel 9. generacji Xeon lub Core i9 serii H, natomiast układ GPU zasila (w najwyższej dostępnej konfiguracji) NVIDIA  Quadro RTX 5000.

Powyższe podzespoły zapewniają wydajną pracę urządzenia, które może być z powodzeniem wykorzystywane przez profesjonalistów do ich pracy z programami, które wymagają sporego zapasu mocy.

Dodatkowo nowy laptop Lenovo może obsłużyć do 128 GB DDR4 RAM, przekładając się tym samym na szybkość pracy samego systemu, jak również programów i aplikacji.

Lenovo ThinkPad P53 posiada całą gamę portów, np.:

  • 2x USB 3.1 Type-A
  • 2x Thunderbolt 3
  •  USB Type-C
  • HDMI 2.0
  • czytnik kart SD

Biznesowy notebook od Lenovo charakteryzuje się dodatkowo wydajną baterią, która pozwala nam na pracę poza biurem, a wygodna podświetlana klawiatura zapewnia wygodę użytkowania.

Oprócz tego producent zaimplementował w nowym ThinkPadzie czytnik linii papilarnych.

ThinkPad P53 – podsumowanie

Urządzenie Lenovo ThinkPad P53 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba komputera cechującego się wydajnością i stabilnością działania, a także mobilnego z wytrzymałą i solidną konstrukcją.

Technology photo obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com