ThinkPad jest współcześnie cieszącą się największym zainteresowaniem linią zaawansowanych laptopów od chińskiego koncernu Lenovo. Jednym z najchętniej wybieranych jej przedstawicieli jest Lenovo ThinkPad T490 – dlaczego cieszy się taką popularnością i czy rzeczywiście warto inwestować w niego właśnie w celach biurowych? Podpowiemy w naszej krótkiej recenzji.

Dlaczego ThinkPad T490 jest tak często wybierany?

ThinkPad jest współcześnie cieszącą się największym zainteresowaniem linią zaawansowanych laptopów od chińskiego koncernu Lenovo.Lenovo ThinkPad T490 jest jednym z najcieńszych, a zarazem najsolidniej wykonanych notebooków obecnych na rynku (https://www.kuzniewski.pl/k4332,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t490.html) – choć nie powinno to być głównym wyznacznikiem, to właśnie ze względu na swój profesjonalny wygląd jest częstym wyborem osób pracujących w biurach czy też właścicieli firm. Sam w sobie to jednak nie tylko wygląd (19 mm grubości i waga 1,5 kg mówią same za siebie), ale i funkcjonalność. Wśród jego największych zalet wyróżnić można:

  • szybki dysk SSD – za sprawą wykorzystania dysku SSD, laptop działa bardzo płynnie, szybko serwując nam wybierane przez nas programy czy pliki, z równą łatwością przenosząc je na urządzenia zewnętrzne; dzięki niemu system operacyjny działa jak marzenie;
  • dobry procesor i zapas pamięci RAM – obie te cechy jeszcze bardziej poprawiają komfort użytkowania laptopa poprzez zapewnienie szybkości i bezawaryjności jego pracy;
  • różnorodne złącza – zapewniają mu elastyczność działania – cztery sloty USB (w tym jeden USB C i jeden Thunderbolt 3) zwiększają komfort podpinania urządzeń zewnętrznych, a gniazdo HDMI pozwala na podłączenie do niego drugiego monitora; dla wielu jest ono czymś koniecznym do posiadania.

Czy warto?

Lenovo ThinkPad T490 jest laptopem biurowym dla wymagających i doskonałym wyborem dla osób, które cały dzień w pracy spędzają właśnie przez ekranem laptopa i chcą mieć go zawsze pod ręką, również po powrocie do domu. Oprócz dobrego „wnętrza”, laptop jest przystosowany do komfortowej pracy, między innymi za sprawą oszczędzającej oczy matowej matrycy, wygodnej klawiatury i dużej przestrzeni roboczej dzięki wysokiej rozdzielczości ekranu. Na pewno jest on więc opcją, którą można się zainteresować.

Obraz autorstwa lenovo.com