Lenovo ThinkPad T14 to ultrabook, którego premiera została zapowiedziana na pierwszy kwartał roku 2020. Urządzenie wyposażone będzie w mocne podzespoły, ekran o przekątnej 14″ w wybranej rozdzielczości – FHD lub WQHD, a przy okazji w nowy procesor Comet Lake. Całość zostanie zamknięta w przejrzystej obudowie o niewielkich gabarytach, co przełoży się na komfort zarówno na co dzień jak i w trakcie podróży. Poznaj najmocniejsze strony i główne atuty nowego dziecka ze stajni Lenovo.

Lenovo ThinkPad T14 – laptop gotów do rozwiązywania biznesowych problemów

Lenovo ThinkPad T14 to ultrabook, którego premiera została zapowiedziana na pierwszy kwartał roku 2020Kupując Lenovo ThinkPad T14 możemy liczyć na szereg istotnych w pracy zalet. Model przygotowany został w myśl zasady, że każdy detal jest istotny. Dlatego wysoce wydajne podzespoły znalazły się w lekkiej i jednocześnie cienkiej obudowie w kolorze srebrnym. Propozycję można podsumować jako smukłą, wytrzymałą oraz mobilną. W środku znalazły się podzespoły takie jak:

  • procesor – 4-rdzeniowy niskonapięciowy procesor Intel Core 10-ej generacji (Comet Lake),pamięć
  • operacyjna – od 8 do 48 GB DDR4,
  • grafika – zintegrowana jednostka Intel UHD Graphics,
  • dysk twardy – SSD działający na złączu M.2 PCIe NVMe o pojemności 256 – 2 TB,
  • matryca – 14-calowa, IPS w dwóch rozdzielczościach Full HD lub WQHD.

Co jeszcze sprawia, że ThinkPad T14 jest godny uwagi? Niska waga (już od 1,5 kg), smukłe ramki wokół ekranu, długi czas pracy na baterii (do 15 godzin) ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania i opcjonalnie łączność globalna LTE-A oraz NFC.

W standardzie otrzymamy zestaw przydatnych w komunikacji portów: 2 x USB-A 3.1 Gen 1, 1 x USB-C 3.1 Gen 1, 1 x USB-C 3.1 Gen 2, czytnik kart pamięci microSD, wejście combo, slot na karty micro-SIM, HDMI 1.4 i złącze Ethernet RJ45.

W codziennych, niekoniecznie optymistycznych sytuacjach pomoże nam odporna na zalania klawiatura oraz kilka zabezpieczeń: system uwierzytelniania FIDO, dTPM 2.0, zasłonka camera cover ThinkShutter, PrivacyGuard, Privacy Alert i linka gniazda Kensington.

Background obraz autorstwa snowing - www.freepik.com