Dell Inspiron 5482 to idealne wyważenie nowoczesności z praktycznością. Uniwersalny model jest jednocześnie mały i niewymagający, ale równocześnie wyposażony w całkiem przyzwoite podzespoły, które z pewnością zaspokoją potrzeby przeciętnego użytkownika.

Wygląd serii

Dell Inspiron 5482 to idealne wyważenie nowoczesności z praktycznościąCała seria laptopów charakteryzuje się dosyć zbliżonym wyglądem. Wszystkie zaopatrzone zostały w solidną, aluminiową obudowę – gwarancję wytrzymałości mechanicznej i ochrony dla wewnętrznych podzespołów. Ekran trzyma się dosyć stabilnie i nie wygina pod naporem. Zawiasy laptopów umożliwiają pełen obrót o 360 stopni. Również w pozycji tabletu sprzęt trzyma się stabilnie i jest wygodny w użyciu.

Podzespoły i wyposażenie

Laptopy z serii 5482 posiadają ekran dotykowy. Wyposażone są w 14-calową matrycę Full HD w technologii IPS. Parametry obrazu są co najmniej znośne i z powodzeniem przeszły wszystkie testy. Sprawdzą się podczas codziennej obsługi komputera oraz przy obróbce zdjęć lub materiałów wideo.

Laptopy wyposażone są w wystarczający zestaw portów. Nie posiada ekskluzywnego designu. Jest raczej modelem tradycyjnym, ale bardzo funkcjonalnym. Solidny procesor Intel Whiskey-Lake gwarantuje długotrwała pracę. Laptop nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i biznesowego. Karta graficzna Nvidia GeForce MX130 zaspokoi podstawowe potrzeby przy użytkowaniu sprzętu.

Zarówno klawiatura i touchpad zostały naprawdę solidnie wykonane, dlatego ta część z pewnością doskonale spełni swoje zadanie przed długi czas. Klawisze stawiają dosyć duży opór, co znacznie ułatwia pisanie dłuższych tekstów.

Zalety i wady

Laptopy z serii 5482 to sprawdzony sprzęt dobrej jakości. Z powodzeniem sprawdzą się przy większości zadań w użytku domowym i bardziej specjalistycznym. Dostępne modele są niestety na rynku w dosyć wysokich cenach, ale jest to spowodowane dobrej jakości podzespołami i bardzo korzystnymi parametrami. Laptop jest niezwykle wytrzymały, solidny i praktyczny. Jest to z pewnością sprzęt, którego zakup powinno się wziąć pod uwagę przy poszukiwaniach nowych urządzeń.

 

Zdjęcie z dell.com