W dzisiejszych czasach jeżeli posiadamy firmę, najprawdopodobniej korzystamy z laptopa. Faktem jest, że urządzenia te stały się nieodzownym elementem działania każdej firmy – niezależnie od branży, w której działa. Co zatem powinien mieć laptop, który będzie wykorzystywany właśnie do celów typowo firmowych? O tym zamierzamy powiedzieć słowo w naszym artykule.

Cechy laptopa do firmy

W dzisiejszych czasach jeżeli posiadamy firmę, najprawdopodobniej korzystamy z laptopaDobry laptop firmowy to taki, który nie zawodzi nas w tym, czego od niego oczekujemy. To coś, co zapewnia nam komfort użytkowania, ale i prywatność. W jego specyfikacji powinno się znaleźć miejsce na:

  • szybki dysk – warto postawić na opcję z dyskiem SSD, oferowaną między innymi przez Lenovo ThinkPad T490 – zapewnia ona szybkość odczytu plików, działania systemu operacyjnego i przenoszenia danych na urządzenia zewnętrzne,
  • dobry monitor – matryca matowa to prawdziwy must-have, a odpowiednia rozdzielczość ekranu poprawi naszą wielozadaniowość w pracy w firmie,
  • złącze HDMI – posiadając firmę wiemy, ile ułatwia posiadanie dwóch monitorów – gniazdo HDMI w laptopie umożliwi podłączenie dodatkowego, zewnętrznego, który może stanowić rozszerzenie ekranu laptopa – stacjonarny komputer, który możemy zabrać do domu? To super sprawa w firmie!

Współcześnie najpopularniejszą serią notebooków biznesowych jest ThinkPad od firmy Lenovo i choć wiele innych firm próbuje podbić rynek laptopów biurowych, to właśnie ona króluje, zawierając w sobie sprzęty kompaktowe, lekkie, a przy okazji solidne technicznie i szybkie. Nawet jeśli kosztuje swoje, właściciele firm docenią to, co za tę cenę dostaną.

Podsumowanie

Wybierając laptop o zastosowaniach typowo firmowych, przede wszystkim do pracy, musimy zwrócić uwagę na cechy, które powinien posiadać. Jeżeli budżet nam na to pozwala, możemy postawić na Lenovo ThinkPad T490 – choć nie należy do najtańszych, wynagradza to zaawansowanymi funkcjonalnościami i niesamowitym komfortem użytkowania (więcej). A to w laptopach, przy których spędzamy lwią część naszego dnia jest bardzo istotne.

Autor zdjęcia lenovo.com