Lenovo ThinkPad T14 to seria notebooków zapowiedzianych na rok 2020 (więcej). Urządzenia jako godni następcy T490 wyposażone będą w szereg autorskich zabezpieczeń, wygodne w pracy matryce oraz najszybsze komponenty. W skrócie znajdziemy w nich procesory Intel Comet Lake, pojemne baterie i pełen zestaw złączy. Nie zabraknie także nowoczesnej łączności oraz pojemnej baterii. Dowiedz się, na co możemy liczyć w kolejne premierze notebooków ThinkPad.

Czego możemy spodziewać się po nowej generacji ThinkPadów?

Lenovo ThinkPad T14 to seria notebooków zapowiedzianych na rok 2020Wnioskując po krokach przedsięwziętych w poprzednich generacjach z pewnością możemy liczyć na:

  • uszczuplenie wymiarów obudowy o kilka mm,
  • zwiększenie liczby portów i złącz o te nowsze technologicznie,
  • wymianę kluczowych komponentów – grafiki, procesora, pamięci RAM, dysku na nowsze,
  • zwiększenie czasu pracy na baterii o około 5%.

Spodziewamy się także utrzymania obudowy w podobnej stylistyce, zachowania wymiarów ekranu (14″) i trzech rozdzielczości HD, FHD i WQHD (do 2560 x 1440 px). Matryce IPS pozwolą na wyświetlanie obrazu w różnych jasnościach: 250, 300, 400, 500 nitów oraz obsługę całej palety barw Adobe.

Co znajdziemy w Lenovo ThinkPad T14 w dniu premiery?

Z racji tego, że seria Lenovo ThinkPad T to ultrabooki nie powinniśmy się spodziewać dedykowanych kart graficznych ani procesorów innych niż te przeznaczone do pracy biurowej. Z całą pewnością notebooki będą wyposażone w dyski SSD NVMe PCIe, 4-rdzeniowe jednostki CPU od Intela, co najmniej 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz zintegrowaną grafikę Intel UHD Graphics.

W centrum zainteresowania użytkowników zaznajomionych z trendami technologicznymi jest sam procesor Intel Comet Lake. Z informacji podanych przez producenta układów scalonych dowiadujemy się, że będzie to już 10 generacja jego procesorów mobilnych wykonanych w 14 nm procesie technologicznym. Będą miały TDP na poziomie 15W, od 4 do 12 mb cache i wbudowany tryb turbo. Oznacza to wysoką akcelerację mnożnika taktowania, skuteczne chłodzenie oraz polepszoną wytrzymałość.

Jak co roku otrzymamy pełen pakiet autorskich zabezpieczeń od Lenovo. Nie zabraknie na pewno opcjonalnych kamerek na podczerwień, czytników linii papilarnych i portów Thunderbolt.

Business obraz autorstwa freepik - www.freepik.com