Lenovo to znana firma specjalizująca się w produkcji bardzo funkcjonalnych i praktycznych sprzętów. Linia 300e powstała własnie z myślą o jak najłatwiejszym użytkowaniu i możliwości wykorzystania niemal w każdych warunkach. Najnowszym sprzętem z tej serii jest obecnie Lenovo 300e 2nd Gen.

Najważniejsze parametry

Lenovo to znana firma specjalizująca się w produkcji bardzo funkcjonalnych i praktycznych sprzętówDruga generacja Lenovo 300 e wyposażona została w procesor Intel Pentium Silver N5000 – procesor czterordzeniowy i czterowątkowy. Jego bazowa częstotliwość taktowania wynosi 1100 MHz. Możliwe jest również zastosowanie wersji turbo, która zwiększa ją nawet do 2700 MHz. Pamięć podręczna urządzenia to 4 MB.

Takie parametry w zupełności zaspokajają najbardziej podstawowe potrzeby. Laptop nadaje się do celów edukacyjnych, dla uczniów i studentów oraz do prostego użytku biurowego. Bez problemu radzi sobie również z korzystaniem z przeglądarki internetowej nawet przy kilkunastu otwartych stronach. Sprawdza się zatem przy wszystkich najbardziej podstawowych celach, gdyż właśnie po to został zaprojektowany i stworzony. Nie jest to natomiast sprzęt dla wymagających użytkowników, którzy na co dzień korzystają ze skomplikowanych programów komputerowych.

Laptop został wyposażony w trzy podstawowe porty USB. Cały sprzęt dostępny jest na rynku w bardzo przyzwoitych cenach zaczynających się już od około 1600 zł.

Wygląd

Tak jak starsze modele Lenovo, również 300e cechuje się bardzo wygodnymi wymiarami i zgrabnym wyglądem. Wyposażony jest w 11-calowy ekran dotykowy, a niewielkie wymiary sprawiają, że cały sprzęt ważny niecałe 1,5 kg. Dzięki temu laptop jest bardzo mobilny. Można go zabrać niemal w każde miejsce, gdyż swoimi wymiarami nie odbiega znacząco od zwykłej książki.

Laptop 300e posiada możliwość obrotu ekranu o pełne 360 stopni. Ta funkcja oraz sprawnie działający ekran dotykowy sprawiają, że urządzenie może być z powodzeniem używane w charakterze tabletu. W tej pozycji również jest bardzo wygodny i stabilny. Zawiasy oraz cała konstrukcja obudowy została dodatkowo wzmocniona, tak aby uzyskać możliwie największą trwałość i długowieczność.

Obraz z psref.lenovo.com