W niemal każdym biurze wykorzystuje się komputery, które służą do różnego rodzaju działań – m.in. przeglądania internetu oraz używania programów tekstowych, kalkulacyjnych i graficznych. Z większością tego rodzaju prostych zadań poradzi sobie zwykły notebook przenośny, ale w przypadku najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych aplikacji taki sprzęt może nie wystarczyć. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wówczas mobilna stacja robocza, skonstruowana z solidnych materiałów i wyposażona w podzespoły gwarantujące ponadprzeciętnie wysoką wydajność. 

Sprzęt do zadań specjalnych

W niemal każdym biurze wykorzystuje się komputery, które służą do różnego rodzaju działań - m.in. przeglądania internetu oraz używania programów tekstowych, kalkulacyjnych i graficznychMobilna stacja robocza, taka jak choćby HP ZBook 15 G6, wyróżnia się na tle zwykłych laptopów konsumenckich przede wszystkim znacznie lepszym poziomem wykonania. Jej obudowa jest bowiem stworzona z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium, metal, a nawet włókno węglowe. Poza tym wszystkie elementy konstrukcji są idealnie ze sobą spasowane, a detale w postaci choćby zawiasów klapy czy zaczepów klawiatury nie wydają żadnych niepożądanych dźwięków (trzaski, piski itp.). Dodajmy, że mimo tak solidnej budowy urządzenia te są w większości wystarczająco mobilne, bo ważą jedynie kilkaset gramów więcej niż ich marketowe odpowiedniki. Można je zatem z powodzeniem przenosić w różne miejsca i użytkować w podróży bez obawy o uszkodzenie.

Wysoka wydajność to kluczowy wyróżnik

Ogromne znaczenie ma wnętrze stacji roboczych. Montuje się w nich bowiem podzespoły z najwyższej półki, gwarantujące odpowiednią wydajność, czyli płynną pracę na co dzień – nawet na najbardziej zaawansowanych i wymagających programach graficznych czy architektonicznych. Przykładem takiego sprzętu jest wspomniany już HP ZBook 15 G6. Oto wykaz najczęściej stosowanych rozwiązań:

  • procesor – przeważnie jest to czterordzeniowy Intel Core i5 lub i7 ósmej generacji, a niekiedy najnowszy Intel Xeon E3 (DDR3)
  • pamięć RAM – normą jest pojemność 16 GB, ale zdarza się też 32 GB
  • karta graficzna – podstawa to karta dedykowana Nvidia Quadro, zoptymalizowana pod kątem pracy z programami do obróbki grafiki i projektowania
  • ekran – optymalny wybór to matowa matryca o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), wykonana w technologii IPS
  • dysk – szybki i nieawaryjny nośnik SSD
  • liczne gniazda i interfejsy.
Business obraz autorstwa azerbaijan_stockers - www.freepik.com